مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

در مقاله پباده سازی تارنما و سئو چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

در مقاله پباده سازی تارنما و سئو چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ گفتیم که گویش های برنامه نویسی تاثیری بر روی سئو ندارد . اما رعایت اصول برنامه نویسی در سئو سایت بسیار با اهمیت میباشد . همگی ما وب سایت های متن بازی را دیده ایم که برنامه نویس آن، بدلیل عدم مهارت لازم، علاوه بر این‌که تمام کدهای جاوا و جی کوئری سایت را اور رایت کرده می باشد . از چنیدن کتابخانه که، یک عمل را انجام وارد می کنند در وب سایت خود به کار گیری کرده هست . این وبسایت ها معمولا پوشه هایی نظیر Bootstrap .css،bootstrap-rtl .css و کتابخانه هایی نظیر Jquery .js و bootstrap .js را بصورت هم زمان و گهگاه هم پا با فولدر هایی که خویش تولید کرده اند، بر روی هاست لود می نمایند . با یک برنامه SASS میتوان براحتی کد های Bootstrap .css را برای گویش فارسی با صرفه کرد و دیگر نیازی به لود یک فایل انقطاع برای پارسی کردن بوت استرپ وجود ندارد . کتابخانه های جی کوئری و بوت استرپ نیز در کنار هم بی معنا می باشند . در کار هیچ کاری نیست که شما از یکی از کتابخانه ها بخواهید و از عهده دیگری بر نیاید، بنابراین تنها از یک عدد از این دو کتابخانه به کار گیری نمائید . گهگاه صرفا بخاطر عدم احاطه برنامه نویس شاهد هستیم که کدهایی افکتی که نیازی به جاوا اسکریپت ندارند، با کمک آبادی ها خط کد جاوا ایجاد شده اند . این مساله سبب شده هست که اکثری از مشتریان، قابل انعطاف افزارهای متن باز، را تقصیر کار این مشکل‌ها بدانند و خیر برنامه نویسان آن را، به همین دلیل کمپانی های فن ای از قابل انعطاف افزار های تخصصی برای طراحی تارنما بهره می مارک .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

انگیزه و حیث ما اعلام بد بودن یک نرم افزار نوشته گشوده برای پباده سازی سایت نیست، کلیه ما می‌دانیم برنامه نویسان بزرگی در سراسر عالم از سیستم های پباده سازی وب سایت نوشته باز برای طراحی سایت های مشتریانشان استفاده می نمایند . ولی متاسفانه در کشور ایران بدلیل نبودن استانداردی برای انتخاب کیفیت کار اشخاص و شرکت های پباده سازی سایت، اکثری از اشخاصی که صرفا در حد یک کاربر عادی از عهده عمل با نرم افزار های متن گشوده سر رشته داشته اند، وارد بازار ایجاد سایت گردیده و باعث گردیده اند که مشتریان نسبت به این قابل انعطاف افزار ها بد در بین شوند . در حالیکه نرم افزار های متن گشوده به طور کامل قابل بازنویسی می باشند و اگر میتوان با یک نرم افزار تخصصی قابل انعطاف افزار زیر وبی را نوشت، صد در صد میتوان همین فعالیت را با یک نرم افزار متن گشوده هم انجام اعطا کرد .

طراحی سیستم های تخصصی پباده سازی تارنما بر پایه Asp عمل بسیار زمان بر و هزینه بری است . البته شرکت های بلندمرتبه این هزینه و دوران را بر خود تحمیل کرده اند، تا بتوانند اعتماد از دست رفته مشتریان را به خویش جلب نمایند . مطمئنا برنامه نویسانی که از عهده تولید یک نرم افزار مدیر محتوا بر آمده اند، می‌توانند بسادگی مراد های یک مشتری را براورده کنند . شرکت هایی که تمام یک فروشگاه اینترنتی را از صفر تا صد، از پباده سازی کد ها تا طراحی بانک داده را خویش انجام داده اند، مطلقا از عهده منظور های برنامه نویسی یک مشتری برای سفارشی کردن یک بخش دکان بر خواهند آمد . شرکت های تبارک پباده سازی سایت در کشور‌ایران سعی دارند، تا با انجام حرفه ای پروژه های مشتریان خود، اعتماد مشتریان را جلب نمایند و پباده سازی سایت را بعنوان یک اهرم قوی در بازاریابی معرفی نمایند .

سوالی که برخی از مشتریان ابلاغ می کنند این هست که آیا سرعت وبسایت های ASP از وبسایت های نوشته باز بخش اعظم است؟ اگر یک وب سایت عادی، که دارنده متن و تصویر و ویدئو است، را در لحاظ بگیریم، گویش برنامه نویسی تاثیر زیادی در سرعت اجرا ندارد . حجم عکس ها و متن ها و ویدیو ها و سایر مدیاهای جان دار در کاغذ و تارنما می‌باشد که سرعت تارنما را تعیین می کند . البته ما فرض را بر این گذارده ایم که سرور با کیفیت مطلوبی در اکنون ارائه خدمات به مشتری هست و اینترنت هم مشکل ارتباطی خاصی ندارد .

اما فرض نمایید که یک دانش کده بخواهد عملیاتی محاسباتی خاصی را در تارنما انجام دهد . مثلا بخواهد برای پژوهش ها اساتید یک وب سایت پباده سازی نماید . در این مدت می‌باشد که یک سایت ASP با کمک کد های C عملیات پردازش را انجام می دهد و سایت های متن باز اینکار را با Php انجام میدهد . برهان این که سایت های ASP در انجام این دسته عملیات فراوان سریع خیس از سایت های متن باز عمل می کنند لهجه برنامه نویسی آن ها می‌باشد . زبان C برای محاسبات پیچیده پباده سازی گردیده می‌باشد . بنابراین هنگامی که سایتی نیاز به عملیات پیچیده داشته باشد، گویش برنامه نویسی Asp همواره سریعتر عمل خواهد کرد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۲:۲۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

یادگرفتن برنامه نویسی گوشی (اندروید) نصیب پنجم


یادگرفتن برنامه نویسی گوشی (اندروید) نصیب پنجم
درین نصیب از وبلاگ فراگیری برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی تلفن همراه می خواهیم به سراغ معرفی موادسازنده برنامه نویسی اندروید و بدون نقص کردن کدهای برنامه ی گرد‌همایی پیشین می‌پردازیم. امید داریم بعداز آخر یادگرفتن بتوانید برنامه گوشی (نرم افزار اندروید) را تولید فرمایید. باما یاروهمدم باشید...

طراحی اپلیکیشن در مشهد

در فولدر ی res – layout اکنیویتی که با پسوند .xml تشکیل شده را گشوده می‌کنیم.درین کلاس موادسازنده مختلفی را می بینیم که در پالت سمت چپ برنامه مو جود می باشند. و در نصیب اصلی اکتیویتی نمای گرافیکی ) UI برنامه را مشاهده می‌کنیم. (

برنامه نویسی اندروید

عمل اصلی ما با نصیب Widgets و نصیب Text Fields هست. در نصیب Widgets موادتشکیل دهنده گوناگون از پاراگراف:

Textview – button – imageview – checkbox – radioButton و...

را مشاهده می‌کنیم.همینطور در نصیب text fields :

و ... را می بینیم. Plain Text – Password – email – phone

برنامه نویسی اندروید

هرکدام از ابزارهای این نصیب را می توانیم از روش drag کردن به گوشه و کنار برنامه مان بکشانیم و در محل متبوع در اختیار بگذاریم. بطور نمونه برای استعمال از یک جعبه برای وارد کردن پست الکرونیکی از عنصر TextView به کارگیری می کنیم. برای وارد کردن پسوورد از عنصر Password در نصیب Text Fields استعمال می کنیم.با به کار گیری از این بخش می‌توانیم واسط گرافیکی برنامه مان را پباده سازی کرده تا به صورت اتومات کدهای مرتبط با هر قسمت در پوشه .java ساخته شوند. با وارد کردن عنصر Button یک دکمه وارد ورقه میگردد که می‌توانیم متن درونش را تغییر تحول دهیم و یا این که سایزش را به صورت دلخواه تغییر تحول دهیم. درین بخش دو عنصر text یکی‌از جور نشانی اینترنتی و دیگری از گونه پسوورد تعریف و تمجید گردیده اند و یک button تحت عنوان دکمه ی ورود پایین این دو عنصر وارداتی میباشد.

برنامه نویسی اندروید

در نصیب properties هر عنصر در جهت چپ می قدرت اسم ، id ، سایز و رنگ آن و... را تغییر تحول اعطا کرد. در نصیب پیکربندی بالای برنامه امکاناتی خوب نظیر مشاهده ی برنامه در اشکال دیوایس ها و تلفن همراه ها موجود هست که به یاری آن میتوان برنامه ی خویش را در تمام گوشی ها رویت کرد.

برنامه نویسی اندروید

در برنامه ی فوق فرم محل ورود ساخته شد که استفاده کننده بعداز وارد کردن داده ها خویش از گزاره پست الکرونیکی و پسوورد می تواند با کلیک کردن بر روی دکمه ی Sign In به پنل کاربری خویش وارد شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۳:۳۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکات پباده سازی نرم افزار تلفن همراه


10 گام تا پباده سازی نرم افزار گوشی

نکات پباده سازی نرم افزار تلفن همراه

1. معمولی بگیرید
نکات مهمی که پباده سازی نرم افزار را ماهر خیس خواهد کرد

 طراحی اپلیکیشن در مشهد

اولی نکته در پباده سازی، بی آلایش دریافت کردن آن میباشد؛ ولی خواسته از بی آلایش بودن طرح چه می‌باشد؟

فرض فرمائید که شما وارد یک سایتی با یک پباده سازی فن‌ای گردیده باشید؛ البته به علت طرح سرو صدا که دارااست، نخستین از کلیه بایستی با باز‌بینی کالاها و بنرهای کنار وبسایت متوجه دسته آن گردید و حتی برای کشف کردن کالای ما یحتاج خویش بایستی به منوها یا این که دیگر بخش‌های وبسایت پیرو مدل متبوع باشید و حتی جعبه جست‌وجو را هم پیدا نمی کنید. این وبسایت با اینکه پباده سازی رشته‌ای داراست؛ البته هیچ‌کدام از اصول معمولی بودن را رعایت نکرده و استفاده کننده اضافه سردرگم خواهد کرد.

در یک طرح بی آلایش، استفاده کننده علاوه بر تعامل و فهم ریلکس‌خیس جور کسب‌وکار، به راحتی و خیلی سریع قادر است سرویس ها یا این که داده ها مایحتاج خویش را پیدا نماید. همان دیگر پیمایش در برنامه برای استفاده کننده خیلی ریلکس و قابل فهم و شعور باشد تا بداند چه مراحلی برای پیدا مقاله متبوع خویش پیموده می باشد.

نکات مهمی که پباده سازی نرم افزار را ماهر خیس خواهد کرد

ادی کانتنتو، رئیس بخش تجربه کاربری ChopDawg

هرچه کمتر استعمال فرمائید، بهتر می باشد.

درطراحی به نصیب‌هایی تمرکز فرمایید که استفاده کننده را به انگیزه اصلی نزدیک‌خیس نماید.

استفاده کننده نباید برای به کارگیری نرم افزار تاءمل خویش را به فعالیت گیرد.

2. عکس العمل گرا باشد
نکات مهمی که پباده سازی نرم افزار را ماهر خیس خواهد کرد

با اینکه کاربرد بیش تر نرم افزار ها برای به کارگیری در گوشی و تبلت میباشد؛ البته همین ابزارها دارنده اندازه ورقه‌های متفاوت بوده و حتی برخی از آنها دارنده ورژن ویندوز میباشند. برای همین طراح در هنگام پباده سازی نرم افزار تلفن همراه بایستی همه اندازه‌های کاغذ متفاوت را در لحاظ بگیرد و همان آن را عکس العمل گرا یا این که رسپانسیو پباده سازی نماید تا استفاده کننده در هنگام استعمال شل باشد.

در آغاز نرم افزار را برای به کار گیری در تلفن همراه و تبلت پباده سازی فرمایید و آن‌گاه به سراغ ورژن ویندوز یا این که مک آن بروید.

3. استعمال از انگشت شست
نکات مهمی که پباده سازی نرم افزار را ماهر خیس خواهد کرد

طولانی تر اشخاص با یک انگشت تمرکز بیشتری در کارکردن با نرم افزار نسبت به صورت دو انگشته دارا هستند. استفان هوبر از طراحان با سابقه کمپانی‌های دارای شهرت دریافته میباشد که 49% یوزرها با به عمل بردن یک انگشت، اعتماد بیشتری به انجام عملیات دارا هستند. همینطور جاش کلارک در آخری کتاب پباده سازی خویش بیان نموده است که 75% درصد یوزرها ترجیح می دهند که از یک انگشت برای پیمایش در نرم افزار استعمال نمایند.

برای همین یک طراح می بایست کلیه المآن‌های ما یحتاج و اصلی با اندازه مطلوب را در نصیب‌هایی قرار دهد که کلیک کردن بر روی آنان با یک انگشت ریلکس‌خیس از شرایط دو انگشته باشد تا کار‌های یوزرها به راحتی و سریع صورت پذیرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۰۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکات مهم در ایجاد نرم افزار گوشی


به اشتراک بگذارید
نکات مهم ایجاد نرم افزار
4 مرداد 1396 سعید حسینی
نکات مهم در ایجاد نرم افزار گوشی

طراحی اپلیکیشن در مشهد
تاثیرات گوشی در معاش مردم رو به ارتقاء می‌باشد. اشخاص متعددی از گوشی برای انجام شغل های روزانه خویش به کار گیری می‌نمایند. این استقبال گسترده منجر تولید نرم افزار های گوشی متنوع و فراوانی شده‌است که هرکدام عمل به محرمانه را انجام می دهند. بر همین پایه، رقابت در بازار نرم افزار های گوشی نیز ارتقاء یافته هست. برای اینکه یک نرم افزار تلفن همراه گزینه دقت و به کار گیری یوزرها قرارگیرد و به پیروزی دست یابد به یک استراتژی ظریف و موءثر نیاز دارااست.

اضافه بخوانید: چرا شرکتهای کوچک می بایست به تامل ایجاد اپلیکیشن اندروید و iOS باشند؟

 

در‌حالتی که در حیث دارید ایده تجاری خویش را با تولید نرم افزار تلفن همراه عملی فرمائید، می بایست پیش از پباده سازی و تولید نرم افزار، استراتژی خویش را انتخاب نمایید. داشتن استراتژی برای ایجاد نرم افزار گوشی بسیار مهم می‌باشد. طولانی تر اپ های موفقی که امروزه می شناسیم از روز نخستین شایسته ترین استراتژی را پباده سازی و اجرا کرده اند. آنان بعداز نشر نرم افزار نیز استراتژی خویش را ادامه داده اند.

 

استراتژی ایجاد نرم افزار

 

استراتژی تولید نرم افزار گوشی
برای پباده سازی استراتژی بایستی در قدم ابتدا «انگیزه» از ایجاد نرم افزار و «کارکرد» آن را مشخص و معلوم نمایید. آن‌گاه می بایست «مشتری انگیزه» و نیازها و انتظارات وی، و نیز حالت بازار و «رقبا» را مشخص و معلوم فرمایید. در غایت مشخص و معلوم فرمایید که «پلتفرم» اپ شما چه میباشد و بایستی چه تجهیزات و خصوصیت های داشته باشد.

 

انگیزه از تولید نرم افزار

به‌این سوال جواب دهید: انگیزه از تولید نرم افزار چه میباشد و قرار میباشد چه مشکلی را حل نماید؟ در واقعیت، نرم افزار شما قرار میباشد منجر معمولی خیس شدن «چه کاری» شود؟ هرچه اختلال بزرگتری را برطرف فرمائید و به خیر و خوبی به نیازهای مخاطب جواب دهید، چیره خیس خواهید بود.

 

مشتریان انگیزه

بعضی از نرم افزار های گوشی وقف عام مردم قابل استعمال میباشند و بعضی دیگر تنها برای تیم خاصی از جامعه. برای مثال، همگی مردم می‌توانند مشتری نرم افزار های تحویل خوراک یا این که ماشین کرایه ای خدمت شوند و از سرویس ها آن ها استعمال نمایند. ولی نرم افزار موبایلی که به عنوان مثال در مسئله فراگیری موسیقی عمل می‌کند معمولا صرفا به وسیله اشخاصی گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد که به موسیقی عشق دارا هستند. براین اساس درفرآیند ایجاد نرم افزار تلفن همراه، بعد از انتخاب انگیزه و کارکرد نرم افزار، می بایست معین نمائید که مخاطب آن کیست. آیا عامه مردم مخاطب آن می‌باشند؟ یا این که تیم خاصی از مردم؟ آیا اشخاص برای به کار گیری از سرویس ها شما می بایست تخصص یا این که مهارت خاصی داشته باشند؟ آیا موسسه ها و سازمان ها نیز می‌توانند از سرویس ها شما به کار گیری نمایند؟ جواب این سوالهای به شما در آشنایی بهتر «مشتری انگیزه» یاری مینماید، و می توانید با اعتنا به مدل مشتری و نیازهای وی پیام و سرویس ها خویش را پباده سازی فرمائید و برای آن بازاریابی فرمایید.

 

بازنگری بازار نرم افزار

هنگام آغاز به پباده سازی و تولید نرم افزار تلفن همراه، بایستی اپ های شبیه جان دار در بازارهای اندورید و iOS را به توجه باز‌نگری فرمایید، تا هم رقبای احتمالی خویش را بشناسید، و هم از فرآیند بازار، علایق یوزرها، و جدیدترین امکانت و خصوصیت اپ های گوشی آگاه گردید. به این ترتیب، بدون شک خویش را در جریان پایانی تحولات بازار نرم افزار قرار دهید.

 

پلتفرم نرم افزار

پلتفرم متبوع خویش برای ایجاد نرم افزار گوشی را تعیین فرمائید. برای این فعالیت بایستی تجهیزات، خصوصیات، مزایا و معایب هر کدام از پلتفرم های اندروید گوگل و iOS اپل را مستقل آیتم باز‌نگری قرار دهید. ولی اکثری از نرم افزار های برنده از هر دوی این پلتفرم ها به کارگیری می‌کنند. همینطور، معین نمائید که نرم افزار شما می بایست دارنده چه تجهیزات و خصوصیت هایی باشد تا به خیر نیازهای مشتری را برآورده سازد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۹:۱۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاربرپسند بودن برنامه را فراموش نکنید


۴- کاربرپسند بودن برنامه را فراموش نکنید
در مقاله ها پیشین به مفصل تری در زمینه ی این مسئله حرف کرده ایم. در مجموع user friendly یا این که کاربرپسند بودن یک متاع هنگامی تایید میگردد که بتواند به راحتی آیتم به کارگیری قرار گیرد، دسترسی به برنامه و عملیات قابل اجرا بوسیله آن سریع واقعه بیفتد، گوشه و کنار برنامه قشنگ، جالب و منحصربه‌فرد باشد، منوها و دکمه ها به صدق کارکرده و مجموعاَ تمام انتظارات استفاده کننده را که به وی وعده داده گردیده، برآورده نماید.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

ابزار تولید نرم افزار
ابزار تولید نرم افزار

۵- ابزار فعالیت خویش را آماده نمایید
مشاوره با یک گروه قادر برنامه نویسی و سپردن فعالیت به آنها لازم میباشد. ابزارهای موردنیاز برای ایجاد یک نرم افزار به عبارتی علم و تجربه ای می‌باشد که‌این گروه در مشت دارا‌هستند.

در این مکان ما به تنی چند از ابزارها و فرایند تخصصی ایجاد یک برنامه گوشی اشاره میکنیم:

– گزینش یک گویش برنامه نویسی
یکی گویش های برنامه نویسی مطلوب برای ایجاد یک برنامه گوشی بی نقص (web framework) قادر است java،C# ، php، Ruby، python و … باشد.

– مقر داده
برای محافظت داده ها موردنیاز برنامه بایستی یک مقر داده مانند SQL در حیث بگیرید. برای مثال هنگامی که یوزرها در برنامه شما صاحب و مالک اکانت کاربری میباشند، صد رد صد یک اسم کاربری و سر عبور بایستی برای آنان تثبیت شود. علاوه بر این داده ها تماس مانند پست الکرونیکی و شماره تلفن یا این که حتی نشانی را ممکن میباشد از یوزرها اخذ کرده باشید که ذخیره، بازیابی و بازنویسی آنها نیاز به یک مقر داده خواهد داشت.

– همزمان front-end و back-end را رئیس فرمایید.
به احتمال زیاد نیاز به نیروهای انسانی برای پباده سازی این دو بخش خواهید داشت. بخش front-end برنامه شما مرتبط با نصیب هایی می باشد که استفاده کننده شما می بیند و با آن‌ها در تعامل می‌باشد. منوها، دکمه ها، لیست ها و …

بخش back-end در واقع پشت صحنه برنامه هست که استفاده کننده آن را به صورت بی واسطه نمی بیند، البته قسمت های مختلفی که استفاده کننده با آنان فعالیت می نماید را مدیر می‌کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۰:۱۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اندروید Oreo چه چیزی است؟


اندروید دست دوم چه میباشد؟
ممکن می‌باشد شما تا قبل از این هم اسم stock Android را به‌تیتر سیستم‌استدلال در هم اکنون اجرا بر روی یک دستگاه و یا این که نقطه‌ای برای مقایسه شنیده باشید. ولی به حیث شما اندروید دست دوم یا این که به عبارتی ورژن ویرایش گردیده اندروید چه می باشد؟ در واقع stock Android، مانند یک سوپ وجود ندارد که از جوشاندن برخی موبایل‌های اندرویدی سابق اندروید بدست آمده باشد، پس بهتر هست فکر خویش را در‌این خصوص تغیر دهید.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

اندروید دست دوم، به ورژن سیستم‌ادله آیتم استعمال بوسیله مالک اندروید و گسترش دهنده اصلی آن یعنی گوگل اشاره دارااست که از آن در تلفن‌های هوشمند پیکسل و نکسوس خویش به کار گیری نموده است. این ورژن معمولا به‌تیتر مبنا‌ای‌ترین ورژن اندروید در لحاظ گرفته میشود و نشان دهنده لایه شالوده این سیستم‌دلیل، یار و همدم با برنامه‌های استاندارد گوگل مانند یوتیوب، نقشه‌های گوگل و گوگل درایو می‌باشد. ولی این مورد به معنای این وجود ندارد که بعضا امکان‌ها را در بر ندارد، بلکه می بایست دقت داشته باشید که اندروید دست دوم، به‌طور گسترده ای به‌تیتر یک کدام از شایسته ترین سیستم‌استدلال‌ها در لحاظ گرفته شده‌است. اگرچه این یک ترجیح تماما فردی می‌باشد که شما از کدام‌یک از ورژن‌های اندروید به کارگیری می کنید، ولی دیدنی هست بدانید که یکی‌از سریع‌ترین و در عین حالا نادر طرفدارترین ورژن‌های اندروید همین گونه دست دوم می باشد.

اندروید Oreo چه چیزی است؟


شاید هنگامی شما تفاوت در میان اندروید “نوقا” و “اوریو” را متوجه گردید، تعجب فرمائید. هر به‌روزرسانی اندروید به اندازه کافی وسیع میباشد تا شماره‌ای را به خویش اختصاص دهد. به‌تیتر نمونه شماره 7 به اندروید نوقا و شماره 8 به اندروید اوریو داده شده‌است.

این رو هم بخون:
اینترنت‌وبسایت‌های هک‌کننده آی‌فون به ظاهر یوزرها اندروید و ویندوز را نیز…

۱۳۹۸/۰۶/۱۲
در واقع هر ورژن نو برخی تغییرات را به ارمغان می آورد و معمولا یک‌سری پالایش و خصوصیت‌های تازه را بیش تر می نماید. از آن جا که هیچ سیستم آپ تو دیت رسانی جهانی برای تمامی دستگاه‌های اندرویدی نیست، طیف گسترده‌ای از ورژن‌های گوناگون اندروید در موبایل‌های متعدد موجود است که به‌تیتر تکه‌های اندروید شناخته می گردند.

اندروید 8 یا این که به عبارتی اوریو پایانی ورژن اصلی اندروید می‌باشد، ولی انتظار می‌رود که اندروید 9 در کنفرانس هر ساله گوگل در ماه می 2018 معرفی شود. از آن‌جایی که ورژن‌های اندروید ادامه حروف الفبا و مطابق با ترتیب آن‌هاست، به این ترتیب به لحاظ می رسد که اندروید 9.0 چیزی می باشد که با صحبت P ابتدا می گردد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۸:۵۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تایپ کردن کد در اندروید استدیو


تایپ کردن کد
درحال حاضر می بایست شم ریلکس تری نسبت به رابط کاربری اندروید استودیو داشته باشید.و حال حاضر وقتشه دستاتون رو آلوده و کثیف فرمایید و یه مقدار کد بنویسید.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

گام ۱ : Layout
اولی کاری که بایستی انجام بدید تعریف و تمجید layout برای activity اصلیتونه. به پنل پروژه رفته و در جهت چپ روی activity_hello_world.xml دوبار کلیک فرمایید. می تونید اون رو در فولدر ی java/layout پیدا فرمایید. اندروید استودیو فولدر layout رو به یار فولدر HelloWorldActivity.java برای ما ساخته می‌باشد.

همچنین می تونید Command + Shift + O (Control + Shift + N در ویندوز) را فشار داده، حروف اولیه نام پوشه را نوشته و هنگامی که اندروید استودیو فولدر صحیح را سفارش بخشید Enter را فشار دهید. Command + O / Control + N یک کاوش محدود به کلاس های جاوا را اجرا می‌نماید در حالی که Command + Shift + O / Control + Shift + N تمام پروژه را کاوش میکند.

Searching Files and Folders
چیزی که می‌بینید یک layout استاندارد ساخت گردیده بوسیله اندروید استودیو هست که در یک ویرایشگر گرافیکی اکران داده شده‌است.

The WYSIWYG Editor of Android Studio
به جای به کار گیری از ویرایشگر گرافیکی ما می خواهم XML این layout را تغییر و تحول دهیم. این اختیارات ما رو اضافه می کنه. می تونید این فعالیت رو با کلیک روی تب Text در سمت و سوی چپ و ذیل ویرایشگر، کنار تب Design انجام بدید. یک id به عنصر TextView و یک Button صحیح تحت آن بیش تر نمائید. خیلی درخصوص کدی که داریم بیشتر میکنیم نگران نباشید. این در‌پی محرمانه براتون پر‌نور میشه.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13

 

id برای اشاره کردن به یک عنصر رابط کاربری در کد به کارگیری میشه. اندروید استودیو به صورت مداوم در یک کلاس، R.java، معین می‌نماید که به کدام id های layout ارجاع داده شده‌است. چیز دیدنی دیگه ای که درین layout وجود داره onClick عنصر Button میباشد. زمانی که استفاده کننده روی دکمه کلیک نماید، سیستم برهان متد sayHi() از activity را فراخوانی می‌کند.

Creating the User Interface
گام ۲:‌Activity
در گام سپس، HelloWorldActivity.java را گشوده نمائید. همونطوری که می تونید مشاهده کنید، بدنه ی اصلی activity از قبلی حاضره. کلاس تا قبل از این از AppCompatActivity ارث برده که خویش اون از Activity.java ارث می بره. HelloWorldActivity متد onCreate() را پیاده سازی می نماید. با به کار گیری از findViewById() یک ارجاع به TextView طولانی تر کرده و متدی را به حالت public تعریف و تمجید فرمائید که بوسیله واقعه onClick دکمه فراخوانی میشود.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
private TextView mText;

@Override
protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
super.onCreate(savedInstanceState);
setContentView(R.layout.activity_hello_world);

// Get View reference
mText = (TextView) findViewById(R.id.text);

}

public void sayHi(View view) {
mText.setText("Hello World!");
}
همونطوری که میتونید ملاحظه کنید، findViewById() یک آبجکت از جور View بر می گردونه. و این بدین معنیه که اگه بخواید متن اون رو با فراخوانی setText() تغییر‌و تحول بدید بایستی اون رو به TextView تبدیل نمایید. در واقع، همگی ی عناصری که موقع پباده سازی رابط کاربری میبینید از کلاس View ارث می‌برند، یک کدام از دیگر از کامپوننت های اساسی Android SDK.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

معرفی اپلیکیشن های جایگزین تلگرام


با مشکلاتی که برای تلگرام به وجود آمده اکثری از اشخاص پیرو یک جایگزین خوب برای این نرم افزار پیام رسان می‌باشند. به همین استدلال تصمیم گرفتیم نوشته ی علمی منحصربه‌فرد را تدوین کنیم و در آن به معرفی 15 آیتم از شایسته ترین برنامه های جایگزین تلگرام بپردازیم. به این ترتیب با گوشی یاری یار و همدم باشید.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

پیشگفتار‌ای درباره با برنامه های جایگزین تلگرام
تلگرام یک کدام از دوستداشتنی ترین و پرمخاطب ترین نرم افزار های پیام رسان فعلی به حساب می‌آید که طی یک‌سری وقت اخیر مشکلاتی برای آن به وجود آمده و یوزرها متعددی را مبتلا دردسر نموده است. با بروز این خطاها و عدم قابلیت به کار گیری تلگرام، اکثری از اشخاص در‌پی یک برنامه جایگزین میباشند تا از آن به جای تلگرام به کارگیری نمایند.

اضافه بخوانید: تعمیرات تلفن همراه سامسونگ در تلفن همراه امداد

طولانی تر بخوانید: تعمیرات اپل در گوشی یاری

ما درین نوشته‌ی‌علمی قصد داریم به معرفی 15 گزینه از شایسته ترین برنامه های جایگزین تلگرام بپردازیم. در صورتی درباره با هرکدام از برنامه های مذکور گردیده سوالی داشتید، می توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی تلفن همراه امداد از آن‌ها ارشاد ظریف تری بخواهید. با ما هم پا باشید.

هرگونه سوال درباره با این مقاله و اشتباهات قابل انعطاف‌افزاری گوشی خویش دارید، با همیاران ما در کمپانی همپا‌رایانه تماس حاصل نمایید


شایسته ترین برنامه جایگزین تلگرام: نرم افزار پیام رسان آی گپ
معرفی 15 گزینه از شایسته ترین برنامه های جایگزین تلگرام

برنامه آی گپ یک پیام رسان اهل ایران و کیفیت عالی می‌باشد که قادر است جایگزین خیر و خوبی برای تلگرام باشد. این برنامه از قابلیت و امکان های مختلفی پشتیبانی می نماید و بسیار مشابه به تلگرام پباده سازی شده‌است. طبق توضیحاتی که برای این نرم افزار ارائه گردیده، به ظاهر آی گپ از سیستم رمزگذاری AES256 برای ارتقاء امنیت پیام های ارسالی مخاطبین خویش استعمال می کند. به این ترتیب برنامه آی گپ می تواند یکی شایسته ترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد. در ضمن این برنامه با سیستم دلیل های اندروید، آی وی اس و ویندوز سازش داراست. برای کسب داده ها ظریف تری درخصوص این نرم افزار به مطالعه نوشته‌علمی “باز‌بینی و دانلود برنامه آی گپ (iGap) : یک پیام رسان امن و سریع” بپردازید.

دانلود برنامه آی گپ از گوگل پلی استور

دانلود برنامه آی گپ از اپ استور

دانلود برنامه آی گپ از کافه بازار

شایسته ترین برنامه جایگزین تلگرام: نرم افزار پیام رسان بیسفون پلاس
معرفی 15 گزینه از شایسته ترین برنامه های جایگزین تلگرام

برنامه بیسفون پلاس یکی از دیگر از نرم افزار های پایم رسان اهل ایران میباشد که قادر است جایگزین خیلی خیر برای تلگرام باشد. این نرم افزار هم دربرگیرنده ورژن های اندرویدی و آی وی اسی می‌گردد و نسبتاً تمام امکان هایی که در تلگرام ارائه گردیده‌اند را در مشت یوزرها قرار خواهد بخشید. در توضیحات این نرم افزار نقل شده که امنیت و اطراف محرمانه یوزرها در زمان استعمال از بیسفون پلاس تماما محفوظ بوده و تضمین می شود. بدین ترتیب بیسفون پلاس هم می تواند یکی از دیگر از برنامه های جایگزین تلگرام باشد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۹:۱۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

Android در یک‌سری سال قبلی رویش شگفت انگیز


Android
در یک‌سری سال قبلی رویش شگفت انگیز در استعمال از تلفن همراه های هوشمند (smartphones) قابل بازدید می‌باشد. آمریکا ایالات متحده به تازگی در خصوص طریق تبدیل شدن تلفن های هوشمند تحت عنوان بخشی از معاش مردم گزارشی را ارائه نموده است. با رویش و همگانی شدن رقابت نیز به وجود میاید و برخلاف کامپیوترهای عادی، هنوز هیچ طیف و پلتفرم خاصی در حوزه‌ گوشی نتونسته تمامی بازار گوشی را از حیث اپلیکیشن قبضه کنه بخاطر همین قضیه گونه های متفاوت اعم از سیمبین و اندروید و ویندوز تلفن همراه موجود هست.

 طراحی اپلیکیشن در مشهد

علاوه بر این ممکن می باشد، تلفن همراه ها به وسیله یک سیستم استدلال یکسان اجرا شوند و به یوزرها در فاکتورهای متفاوتی اکران داده شوند. این تغییرات در دکان های تلفن همراه مشکلی برای توسعه و گسترش دهندگان میشود: توسعه و گسترش دهندگان چطور می‌توانند یک framework بسط یا این که یک ابزار که از گذشته آن را می‌شناسند و از دانش مرتبط با آن در یک دستگاه که مقدار متعددی از سهم فروش بازار را در چنگ داراست و در اکنون رویش هست، ساخت نمایند.


NET Framework.
در آبادی قبلی، محبوبیت NET Framework. ارتقا یافته میباشد. در آخرها 1990 مایکروسافت عمل خویش را بر روی .NET Framework ابتدا کرد. اولی ورژن Framework NET . در سال 2002 معرفی شد. مدتی پیش NET Framework 4. نیز معرفی شد. NET Framework 4. در ورژن های مختلفی ارائه شده‌است دربرگیرنده ورژن 32-bit, 64-bit و ورژن ای Xbox gaming platform و ورژن ای برای دستگاه های تلفن همراه مایکروسافت که به اسم Compact Framework (CF) شناخته میشوند.
در اینجا تعدادی آیتم از حقیقت های NET Framework. را بازنگری میکنیم و این مورد ها را بخاطر بسپارید تا‌زمانیکه به Mono framework می‌پردازیم درباره‌ی آن حرف کنیم.

مایکروسافت ابزار گسترش خویش را با NET Framework. با اسم Visual Studio منتشر کرد. این ابزار گوشه و کنار توسعه و گسترش برای NET. یک دست شده‌است.

این framework مبنی بر یک virtual machine میباشد که اپلیکیشن های درج شده برای این framework را اجرا میکند. اطراف این virtual machine (ماشین مجازی) Common Language Runtime (CLR) نامیده می گردد و این اطراف مسئول امنیت، رئیس یاد، اجرا کردن برنامه و رئیس استثناها میباشد.

برنامه های درج شده با NET Framework. مشابه Visual Basic یا این که C# در صدر از source code به یک گویش میانی (intermediate language) که MSIL نامیده میگردند، کامپایل میشوند. کامپایل ابتدایی توسط فراخوانی خط امر کامپایلر در یک لهجه معین، مانند Visual Studio و یا این که هر ابزار build شبیه دیگر انجام میگردد. کامپایل دوم معمولا وقتی که برنامه اجرا می‌گردد، رخ می‌گیرد. کامپایل دوم گویش میانی (intermediate language) را تولید می نماید و کدهایی که بوسیله سیستم استدلال می‌توانند اجرا شوند را کامپایل می‌نماید. کامپایل دوم را کامپایل just-in-time (JIT) می نامند.
این framework غیروابسته از لهجه می باشد و گویش های زیادی برای آن موجود هست. در Visual Studio مایکروسافت زبانهای متعددی را ارائه نموده است، دربرگیرنده: Visual Basic, F#, C++, و C# .

این framework دارنده یک گروه از کتابخانه هایی میباشد که دربرگیرنده قابلیت و امکان هایی برای لهجه های متعدد هست. این کتابخانه ها، کتابخانه های کلاس اساس (base class libraries) نامیده میشوند.

مایکروسافت قسمت های متعدد NET Framework. را به نهادهای گوناگون استاندارد ارسال نموده است، به عنوان مثال برای لهجه سی شارپی که ما با آن فعالیت میکنیم، می قدرت قسمت های ذیل را اسم پیروزی:

Common Language Infrastructure
Common Type System (CTS)
Common Language Specification (CLS)
Virtual Execution System (VES)


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۰۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

شایسته ترین گویش های برنامه نویسی 2019:


گزینش حوزه برنامه نویسی
یکی‌از مشقت بار ترین تعیین ها برای برنامه نویسان تعیین حوزه تخصصی می باشد. چون هیچ بسط دهنده ای دوست ندارد فقط به یک حوزه مختص محدود شود. آنها دوست دارا هستند بتوانند به طریق هم زمان به طراحی وب سایت، نرم افزار های گوشی و حتی قابل انعطاف افزارهای پایین دسکتاپ بپردازند! ولی برای افرادی که قصد دارا هستند برای اولی توشه کدنویسی را حافظه بگیرند و تجربه نمایند، این تصور خطرناک می‌باشد.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

چون هرمورد از این موضوع ها پیش نیازها و مسیرهای آموزشی متفاوتی دارا هستند. بدین ترتیب شایسته ترین راه و روش برای فراگیری برنامه نویسی تعیین یک کدام از حوزه ها تحت عنوان حوزه تخصصی ما می‌باشد. آن‌گاه پس از اینکه در یکی این موضوع ها تبدیل به بسط دهنده ای زبده شدیم، می‌توانیم به یادگیری حوزه های دیگر بپردازیم. چون در این‌حالت یادگیری بقیه زمان ها برای ما راحت خیس خواهد شد. برخی از همه گیرترین حوزه های کدنویسی در جمهوری اسلامی ایران عبارتند از:

برنامه نویسی اینترنت
برنامه نویسی اندروید
برنامه نویسی ios
برنامه نویسی دسکتاپ
برنامه نویسی ماشین
و...
شایسته ترین گویش های برنامه نویسی 2019:
اکنون که با مفاهیم اول برنامه نویسی، حوزه های متعدد برنامه نویسی و طرق آن آشنا شدید، بگذارید به سراغ بخش دارای هیجان این مقاله برویم. در‌این بخش ما شما‌را با خویش به دنیای گویش های برنامه نویسی خوا هیم پیروزی تا تجربه ای بی سابقه را به دست آورید. پس در شرایطی‌که فراهم اید، برویم تا با استارت این ماجراجویی ماجرا هر گویش را بشناسیم و به هدف ها اصلی، بضاعت و توان ها و محدودیت های آنان پی ببریم.

فراگیری گویش برنامه نویسی جاوا اسکریپت
ماجراجویی ما با مهاجرت به دنیای یک کدام از دوستداشتنی ترین و داغ ترین لهجه های الان یعنی جاوا اسکریپت شروع می شود. وقتی که حرف از محبوبیت گویش های برنامه نویسی به فی مابین میاید، با یقین اسم جاوا اسکریپت همواره در لیست دوستداشتنی ترین لهجه های برنامه نویسی دیده می شود که طبق حاصل وبسایت StackOverFlow این لهجه توانسته با اکتساب 69.8 درصد رأی یوزرها، تحت عنوان دوستداشتنی ترین لهجه در موضع در آغاز قرار گیرد.

امروزه کلیه افرادی که قصد دارا هستند تحت عنوان یک گسترش دهنده اپلیکیشن عمل نمایند، جاوا اسکریپت را تحت عنوان یک آیتم همگی حرفه رقیب در مشت دارا‌هستند. در صورتیکه شما یک کدام از این اشخاص می‌باشید اذن دهید به شما بیان‌کنم که قرار میباشد از این گویش خیلی به کارگیری فرمایید و هنگامی که می‌گویم خیلی زیاد منظورم مدام هست. آری، شاید مدام خداوند از این گویش به کارگیری نکنید البته نسبتاً 90 درصد زمان ها از آن به کار گیری خواهید کرد و به همین عامل تعجبی ندارد درصورتی که بیان کنم جاوا اسکریپت از نظر کاربرد سایر گویش های برنامه نویسی را با خاک یکسان می‌نماید.

صراحت دارد که شما با فراگیری این لهجه هرگز هکر نخواهید شد و درحوزه هوش تصنعی و مصنوعی شانسی نخواهید داشت و نمی توانید به سمت فعالیت با بیگ دیتا بروید البته چنانچه بخواهید بک اند فعالیت فرمایید Nodejs به امداد شما میاید و برای فرانت اند شما فریمورک های بزرگی همچون React , Angular, Vue را در لیست خویش دارید، حتی درصورتی که بخواهیم از کتابخانه جی کوئری هم دیده پوشی کنیم! با این حالا در‌صورتی‌که بخواهید نرم افزار های پایین دسکتاپ و گوشی را هم ایجاد نمایید فریمورک هایی همچون Electron و React Native را در چنگ دارید که چیزی برای شما معدود نمی گذارند.

تمام این فریمورک ها و کتابخانه هایی که بر طبق گویش جاوا اسکریپت می‌باشند به اندازه کافی توانا می‌باشند و نسبتا از پیچیدگی پاره ای برخوردارند. پس در صورتیکه قصد دارید به یک کارشناس جاوا اسکریپت تبدیل گردید و به تفکر فعال‌سازی یک استارتاپ میباشید، میتوانید با به کارگیری از این لهجه به تنهایی نقش یک گروه فنی را تا زمانه وسیع شدن استارتاپ بازی فرمائید! محبوبیت و کاربردی بودن این گویش در حوزه های متعدد با یکدیگر دست به دست هم میدهند تا آن را به یکی‌از شایسته ترین گویش های برنامه نویسی برای یادگیری تبدیل نمایند. براین اساس درصورتی که دوست دارید به یک برنامه نویس تمامی حرفه رقیب تبدیل گردید شایسته ترین گویش برنامه نویسی برای آغاز، جاوا اسکریپت میباشد.

برنامه نویسی جاوا اسکریپت

یادگرفتن گویش برنامه نویسی پایتون
مگر می گردد در‌این ماجراجویی به دنیای بی انتهای برنامه نویسان وارد شد و به ماری به اسم پایتون واکنش نکرد؟ ولی این مار برخلاف مارهای دنیای ما، بسیار دوست داشتنی میباشد و یکی شایسته ترین ملازمان ما در دنیای برنامه نویسی خواهد بود. در صورتیکه بخواهم به او‌لین و مهم‌ترین خصوصیت این لهجه اشاره کنم مطلقا به «آسانی و سادگی» آن اشاره خواهم کرد که به همین استدلال پایتون به یکی شایسته ترین مورد ها برای گزینش اشخاصی تبدیل شده‌است که قصد دارا‌هستند برای اولی توشه برنامه نویسی نمایند.

پایتون را خیلی سریع میتوانید خاطر بگیرید و به‌سرعت کدنویسی را با آن استارت نمایید. ولی خطا نکنید، آسانی پایتون به معنای ضعیف بودن آن وجود ندارد بلکه پایتون یک گویش سطح بالا می‌باشد که از شی گرایی و برنامه نویسی ساختار یافته تماما پشتیبانی می نماید. همینطور از پایتون تحت عنوان یک کدام از شایسته ترین لهجه های برنامه نویسی هک خاطر می‌شود و برای آن فرقی نمی نماید که انگیزه شما از آن تولید اینترنت نرم افزار و برنامه نویسی دسکتاپ هست و یا این که مدیر سرورهای کانال و یا این که حتی گسترش هوش تصنعی و مصنوعی و یادگیری ماشینی، این لهجه به شایسته ترین نحو از عهده تمام آن‌ها بر خواهد آمد و به ‌نترسی می‌اقتدار داعیه کرد که در دیگر مسئله های برنامه‌نویسی هم شما‌را فقط نخواهد گذاشت.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۱:۴۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)