مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

محیط برنامه نویسی اندروید

تقریبا هر ساله شاهد یک ورژن تازه از سیستم برهان اندروید هستیم که با نشر هر نسخه، تغییرات و ابداع هایی در آن شاهد هستیم . این تغییرات دربرگیرنده محفظه برنامه نویسی و برنامه نویسان اندرویدی هم می باشد و هر از چندگاهی یک عدد از این محفظه های برنامه نویسی پیدایش رسانی می شوند .

تا کنون از فی مابین محفظه های برنامه نویسی معرفی گردیده اندروید دو محفظه Eclipse و Android Studio به پیروزی های بیشتری دست پیدا کرده و بین کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار میباشند .
البته از بین این دو محفظه برنامه نویسی کدامیک بهتر است و تجهیزات بیشتری در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد؟ در
آغاز به معرفی بی نقص این دو محفظه می پردازیم و از پیشرفتهای آن ها در یک‌سری وقت اخیر برایتان می گوییم:
device-preview-android-studio-beta-google

Android
Studio: محیط برنامه نویسی Android Studio در شانزدهم ماه می سال ۲۰۱۳ در کنفرانس Google I/OO معرفی شد و ورژن پیش نمایش آن از ماه جوئن همان سال در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت . محیط برنامه نویسی Android Studio بر اساس IntelliJ IDEAA برنامه نویسی شده میباشد که اجرای سریعتر با مصرف منابع کمتر نسبت به محفظه Eclipse ADT داراست و امکانات به مراتب بیشتری نسبت به محفظه Eclipse ADT ارائه می دهد و زمانی که بطور کامل آماده شود به عنوان محیط برنامه نویسی حیاتی اندروید معرفی خواهد شد .
این به این مفهوم می‌باشد که در صورتیکه تا بحال برای برنامه نویسی نرم افزار های اندروید از Eclipse استفاده می کردید، بهتر میباشد هرچه سریعتر با محفظه این نرم افزار آشنا شوید زیرا این احتمال وجود داراست که پس از آنکه محفظه برنامه نویسی Android Studio بصورت بدون نقص معرفی شود آپ تو دیت های جدید برای محیط Eclipse معرفی نشود! امکاناتی
که این محفظه بسط در اختیار شما قرار می دهد:
سیستم
انعطاف پذیر بر پایه Gradle ساخت
انواع نوع های متعدد نسل های APK پشتیبانی
از الگوهای گسترده برای خدمات گوگل و انواع گوناگون دستگاه ویرایشگر
بی نیاز Layout ها هم پا با پشتیبانی از دستکاری قالب ها ابزارهایی
برای تصاحب کردن عملکرد، قابلیت و امکان استفاده، ورژن های سازگار و خلل ها دیگر و
… با این درحال حاضر هنوز این محفظه برنامه نویسی در نسخه بتا قرار دارااست و یک‌سری از امکانات هنوز برای این محیط فعال نشده می باشد و اکثری از برنامه نویسان هنوز در توقع ورژن استوار این نرم افزار میباشند . البته با همه این ها، همگی مشکلات برنامه نویسی این محفظه برطرف گردیده و در چندین آپ دیت اخیر تنها به طولانی تر کردن امکانات نو پرداخته شده است .

device-preview-android-studio-beta-google1

Eclipse
ADT: Eclipse یک محفظه برنامه نویسی متن باز بر اساس لهجه برنامه نویسی Java است که Google با ارائه افزونه ای بنام ADT این محفظه را برای برنامه نویسی اندروید آماده می سازد . همینطور برای معمولی تر کردن کارهای نصب پلاگین و … گوگل اقدام به تنظیم Eclipse ADT Bundle کرده می باشد .

همینطور
بخوانید : دانلود همه API ها برای Android در ادامه نیز به ارزیابی ویژگی های مشترک دربین این دو محفظه توسعه می پردازیم ولی قبل از آنکه به پند کردن بپردازیم ابتدا می بایست نکات مختلفی را مد حیث قرار داد .
از جمله:
شما
در یک استدیو کوچک (با حداکثر یک یا دو گسترش دهنده) یا در یک کمپانی تعالی تشکیل گردیده از قریه ها یا این که حتی صدها توسعه و گسترش دهنده کار می کنید؟ آیا
پروژه شما یک پروژه تازه است؟ در حالتی که
پروژه شما پروژه جدیدی نیست، آیا نیز حالا شما از Eclipse به کارگیری می فرمایید و به این تفکر می کنید که به Android Studio سفر کنید؟ طراحی
رابط گرافیکی با قابلیت Drag and Drop: ظاهرا یکی از ویژگی های جذاب Android Studio طراحی Layout آن با رابط Drag and Dropp هست . اما حقیقت این می‌باشد که اندازه وقتی که صرف طراحی با Drag and Dropp برای شما بسیار خواهد بود مگر این‌که شما یک هواخواه محفظه های دیداری باشید کسی که سالها به طراحی یک طرح ۳D پیچیده با دکمه های مخروطی پرداخته باشید و به آسانی نتوانید عادت هایتان را از بین ببرید! بدون شک شما یک رابط خوب و عمل آمد نیاز دارید البته در‌صورتی‌که شما واقعا می خواهید یک نرم افزار کارآمد طراحی کنید عمده مقطع شما به پرداختن روی کدهایتان صرف خواهد شد! خیر به کلنجار رفتن با محفظه دیداری!تقریبا هر ساله شاهد یک ورژن جدید از سیستم ادله اندروید هستیم که با تکثیر هر نسخه، تغییرات و نوآوری هایی در آن شاهد هستیم . این تغییرات دربرگیرنده محفظه برنامه نویسی و برنامه نویسان اندرویدی نیز است و هر از چندگاهی یکی از این محفظه های برنامه نویسی بروز رسانی می شوند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

تا کنون از میان محفظه های برنامه نویسی معرفی گردیده اندروید دو محفظه Eclipse و Android Studio به برد های بیشتری دست پیدا کرده و دربین کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند .
ولی از فی مابین این دو محفظه برنامه نویسی کدامیک بهتر میباشد و تجهیزات بیشتری در اختیار گسترش دهندگان قرار می دهد؟ در
مقدمه به معرفی بی نقص این دو محفظه می پردازیم و از پیشرفتهای آن ها در تعدادی وقت اخیر برایتان می گوییم:
device-preview-android-studio-beta-google

Android
Studio: محیط برنامه نویسی Android Studio در شانزدهم ماه می سال ۲۰۱۳ در کنفرانس Google I/OO معرفی شد و ورژن پیش نمایش آن از ماه جوئن به عبارتی سال در دسترس گسترش دهندگان قرار گرفت . محفظه برنامه نویسی Android Studio بر پایه IntelliJ IDEAA برنامه نویسی شده میباشد که اجرای سریعتر با مصرف منابع کمتر نسبت به محفظه Eclipse ADT دارااست و تجهیزات به مراتب بیشتری نسبت به محفظه Eclipse ADT ارائه می دهد و وقتی که بطور بدون نقص آماده شود به عنوان محیط برنامه نویسی حساس اندروید معرفی خواهد شد .
این به این معنی میباشد که در شرای تا بحال برای برنامه نویسی نرم افزار های اندروید از Eclipse به کارگیری می کردید، بهتر می‌باشد هرچه سریعتر با محیط این نرم افزار آشنا گردید زیرا این احتمال وجود دارااست که پس از آنکه محفظه برنامه نویسی Android Studio بصورت بدون نقص معرفی شود آپ دیت های تازه برای محفظه Eclipse معرفی نشود! امکاناتی
که این محیط بسط در اختیار شما قرار می دهد:
سیستم
انعطاف پذیر بر پایه Gradle ایجاد
انواع گونه های متعدد نسل های APK پشتیبانی
از الگوهای گسترده برای سرویس ها گوگل و گونه های متفاوت دستگاه ویرایشگر
غنی Layout ها یاور با پشتیبانی از بازنویسی قالب ها ابزارهایی
برای تصاحب کردن عملکرد، قابلیت استفاده، نسخه های سازگار و مشکلات دیگر و
… با این حالا هنوز این محیط برنامه نویسی در ورژن بتا قرار داراست و یکسری از تجهیزات هنوز برای این محیط فعال نشده می‌باشد و بسیاری از برنامه نویسان هنوز در انتظار ورژن پایدار این قابل انعطاف افزار می‌باشند . ولی با همگی این ها، کلیه مشکل ها برنامه نویسی این محیط برطرف گردیده و در یکسری آپدیت اخیر فقط به بیش تر کردن امکانات نو پرداخته شده هست .

device-preview-android-studio-beta-google1

Eclipse
ADT: Eclipse یک محیط برنامه نویسی نوشته گشوده بر اساس لهجه برنامه نویسی Java میباشد که Google با ارائه افزونه ای بنام ADT این محفظه را برای برنامه نویسی اندروید آماده می سازد . همچنین برای بی آلایش تر کردن کارهای نصب افزونه و … گوگل اقدام به تنظیم Eclipse ADT Bundle کرده میباشد .

همچنین
بخوانید : دانلود کلیه API ها برای Android در ادامه نیز به نظارت خصوصیت های مشترک در بین این دو محفظه توسعه می پردازیم اما قبل از آنکه به اندرز کردن بپردازیم آغاز بایستی نکات مختلفی را مد نظر قرار بخشید .
از جمله:
شما
در یک استدیو کوچک (با حداکثر یک یا این که دو توسعه و گسترش دهنده) یا در یک کمپانی گرانقدر تشکیل گردیده از قریه ها یا چه بسا صدها توسعه دهنده عمل می کنید؟ آیا
پروژه شما یک پروژه نو است؟ در صورتی‌که
پروژه شما پروژه جدیدی نیست، آیا نیز هم اکنون شما از Eclipse به کار گیری می کنید و به این تفکر می نمائید که به Android Studio مهاجرت کنید؟ پباده سازی
رابط گرافیکی با امکان Drag and Drop: در ظاهر یک عدد از ویژگی های دیدنی Android Studio طراحی Layout آن با رابط Drag and Dropp می‌باشد .
ولی حقیقت این میباشد که میزان وقتی که صرف طراحی با Drag and Dropp برای شما زیاد خواهد بود مگر این‌که شما یک هواخواه محفظه های دیداری باشید کسی که سالها به طراحی یک طرح ۳D پیچیده با دکمه های مخروطی پرداخته باشید و به سادگی نتوانید عادت هایتان را از دربین ببرید! حتما شما یک رابط خوب و عمل آمد نیاز دارید اما در صورتی‌که شما حقیقتا می خواهید یک نرم افزار کارآمد طراحی فرمایید بیشتر بازه شما به پرداختن روی کدهایتان صرف خواهد شد! نه به کلنجار رفتن با محیط دیداری!


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۲:۳۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)