مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

اندروید سیستم‌عامل انعطاف‌پذیری

اندروید سیستم‌عامل انعطاف‌پذیری محسوب میشود و بیشتر سازندگان گوشی‌ها با بهره‌گیری از این مشخصه، تغییراتی را در رابط کاربری اندروید گوشی‌هایشان اعمال می‌نمایند . هریک از شرکت‌ها در این مورد از رویکردهای متفاوتی منفعت می برند . از میان این رابط کاربری‌ها میتوانیم به رابط کاربری Sense UI از کمپانی اچ‌تی‌سی و رابط کاربری EMUI از شرکت هوآوی اشاره کنیم . در رابط کاربری Sense UI شاهد تغییر انقلابی‌ای نیستیم و تنها یک سری عنصر به اندروید خالص اضافه شده میباشد . البته از آن‌طرف هوآوی در رابط کاربری EMUI تغییرات گسترده‌ای را اعمال کرده که ظاهر و شم و اکنون جدیدی به اندروید بخشیده است .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

اما بایستی به این نکته توجه داشته باشید که چنین تغییراتی تنها به‌صورت ظاهری می‌باشند و سیستم دلیل اندروید این گوشی‌ها از بنیان و شالوده یکسانی بهره می‌برند . با این وجود، در صورتیکه می‌خواهید هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری گوگل را دریافت کنید، بهتر میباشد که به به کار گیری از گوشی‌های مجهز به اندروید خالص، نظیر گوگل پیکسل یا این که مجهز به اندروید وان روی بیاورید . چنین گوشی‌هایی کارکشته به اخذ بی واسطه به‌روزرسانی‌های گوگل هستند . اما گوشی‌هایی که از اندرویدهای خالص سود نمی‌برند، عموما چنین به‌روزرسانی‌هایی را خیلی دیرتر اخذ می نمایند . استدلال این قضیه این میباشد که شرکت‌های تولید کننده مقدمه بایستی این به‌روزرسانی‌ها را با دقت به اندروید گجت خویش تطبیق دهند و بعد از انجام این عمل و آزمایش‌های مربوطه، می توانند آن را ارائه کنند .

چنین موضوعی احتمال دارد از لحاظ امنیتی خبر نیکی نباشد، اما این رابط‌های کاربری مزیت‌هایی نیز دارا‌هستند . هرکدام از این رابط‌های کاربری ویژگی‌هایی را به ارمغان می‌آورند؛ ویژگی‌هایی که اندروید خالص از آنان بی‌بهره می باشد . به‌طور مثال می‌توانیم به اپلیکیشن مدیر موبایل جان دار در EMUI اشاره کنیم که در مقایسه با بیشتر اپلیکیشن‌های مشابه جان دار در گوشی‌های دیگر، برتری محسوسی دارد . در همین مورد نباید رابط کاربری گوشی‌های گلکسی سامسونگ را از قلم بیندازیم که می‌تواند عملکرد اپلیکیشن‌ها را با اعتنا به سخت‌افزار سامسونگ بهینه‌سازی نماید . در غایت انتخاب هرمورد از این رابط‌های کاربری به سلیقه‌ها و اولویت‌های فردی کاربر برمی‌گردد و به همین یاد سفارش می کنیم که گذشته از خرید گوشی، چنین مواردی را در لحاظ بگیرید .

سیستم‌عامل‌های
مبتنی بر اندروید سیستم
ادله مبتنی بر اندروید
همان گونه که پیش از این گفتیم، اندروید یک سیستم‌عامل متن‌باز و انعطاف‌پذیر می‌باشد و به همین خاطر می‌توان تغییراتی را در آن اعمال کرد . سازندگان گوشی‌ها با بهره‌گیری از این قابلیت، هر کدام تغییرات موردنظر خود را بر اندروید اعمال می نمایند . با وجود اینکه اندروید مجانی و متن‌باز است، البته سرویس‌های گوگل این‌گونه نیستند و سازندگان گوشی‌ها برای این‌که بتوانند از اپلیکیشن‌های جانور در پلی استور و سرویس‌های گوگل استفاده کنند، بایستی طبق قانون ها این کمپانی فعالیت کنند؛ موضوعی که بخش اعظمی از شرکت‌ها آن را پذیرفته‌اند .

ولی در این بین شرکت‌هایی هستند که نمی‌خواهند طبق قواعد گوگل کار نمایند . در اینجاست که سیستم‌عامل‌های مبتنی بر اندروید وارد عمل می شوند . مبنای چنین سیستم‌عامل‌هایی، اندروید می باشد ولی ارتباطی با اکوسیستم گوگل ندارند . از فی مابین چنین سیستم‌عامل‌هایی، می‌توانیم به سیستم‌عامل تبلت «فایر» (Fire) کمپانی آمازون اشاره کنیم . سیستم‌عامل این تبلت مبتنی بر اندروید بود، ولی از هیچ‌کدام از اپلیکیشن‌ها یا سرویس‌های گوگل سود نمی‌برد . برخی از شرکت‌های سازنده‌ی چینی کمتر شناخته‌شده هم از چنین سیستم‌عامل‌هایی به کار گیری می‌کنند؛ سیستم‌عامل‌هایی که به نحوه شگفت‌آوری شبیه اندروید هستند، البته به پلی استور گوگل دسترسی ندارند .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۷:۳۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)