مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

شناخت با اصول پباده سازی رابط کاربری (UI) نرم افزار گوشی


اصول پباده سازی رابط کاربری (UI) جالب و مطلوب برای نرم افزار های موبایلی درین نوشته‌ی‌علمی از وب لاگ مارکت اندرویدریور شرح داده شده‌است در‌صورتی‌که می‌خواهید بدانید چطور یک رابط کاربری جالب وایده آل برای نرم افزار خویش پباده سازی نمایید یک جام قهوه داغ مهیا فرمایید و با ما به‌دنبال یاور باشید.

 طراحی اپلیکیشن در مشهد

شناخت با اصول پباده سازی رابط کاربری (UI) نرم افزار گوشی

1- پباده سازی رابط کاربری هم خوانی با پلتفرم خویش

نخست می بایست مشاهده کنید برای کدام پلتفرم پباده سازی رابط کاربری انجام می دهید ، اما ما در اینجا منظورمان اندروید میباشد . مدام شایسته ترین نمونه ها و فراگیری ها از منابع قانونی آن پلتفرم در پباده سازی UI معرفی میگردد شما می توانید برای پباده سازی UI نرم افزار اندروید ازمنابع آزادی که در پورتال بسط دهندگان گوگل منتشر شده‌است به کارگیری نمایید.

 

2- رعایت استاندارد های پباده سازی UI روی کلیه دستگاه ها

هنگامی شما یک رابط کاربری پباده سازی می‌کنید آن را برای یک دستگاه یگانه ایجاد نمی‌کنید ! یک رابط کاربری استاندارد بایستی روی اشکال دستگاه ها و برگه اکران ها به خیر و خوبی و فارغ از ایراد فعالیت نماید و انعطاف لازم را روی اکثر دستگاه ها داشته باشد.

ولی اینجانب می‌توانم در اینجا به شما یک توصیه بدهم ، در صورتی قرار میباشد الویت بندی برای پباده سازی یک UI استاندارد روی دستگاه های متفاوت رو دارید نخست دستگاه هایی که بیشترین سهم یوزرها را دارا‌هستند شناسایی نمائید . در جمهوری اسلامی ایران هواوی و سامسونگ با استقبال بیشتری مواجه شدند ولی دستگاه های تحت شاخه این مارک ها نیز مختلف میباشد که کشف کردن آنها عمل چندان رنج وجود ندارد کافیست در این باره یه خرده تحقیق نمائید.

 

3- پشتیبانی یا این که عدم پشتیبانی از جهت چرخش ( orientation )

تصمیم بگیرید که آیا لازم میباشد در نرم افزار شما با چرخش ورقه ، UI شما نیز متناسب با آن بچرخد یا این که نه . در شرایطی که تکلیف خویش را با این مساله پر‌نور نمائید می‌توانید بهتر یک رابط کاربری پباده سازی نمایید . توصیه می‌کنیم در‌حالتی که حقیقتا نرم افزار شما به چرخش نیاز داراست این امکان را طولانی تر فرمائید ، برای مثال وقتی که دارید برای یک نرم افزار چندرسانه ای ( بر طبق ویدیو یا این که عکس و.. ) رابط کاربری پباده سازی می‌کنید نیاز میباشد چرخش را رابط کاربری آن بیش تر نمایید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۰:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)