مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

چطور می‌توانیم یک وب اپلیکیشن پیشرو بسازیم؟

برخلاف Native App یا برنامه‌های گوشی که برای ساخت آن ها نیاز به توسعه دهنده گوشی دارید تا روند انجام فعالیت را مدیریت کنند و سرمایه زیادی برای انجام این عمل واجب می‌باشد . وب نرم  طراحی اپلیکیشن در مشهد  افزار پیشرو ساده‌تر می‌باشد و با هزینه کمتری می‌توانید آن را بسازید .

یک وب نرم افزار پیشرو از دو بخش تشکیل شده است: یک مانیفست (Manifest) وservice worker ، در ادامه بیشتر توضیح دهم تا متوجه شوید .

1-مانیفست
(Manifest)
مانیفست (Manifest) ، یک ایل JSON هست که موادسازنده برنامه PWA را تعریف میکند .
این پوشه شامل موارد تحت است:
اسم
برنامه آیکون
برنامه طراحی
ناوبری و عناصری برای هدر یا فوتر پباده سازی
splash screen متادیتاهای
دیگر 2-Service
Workers
میخواهید بدانید که Service Workers چه نقشی دارند؟ در حقیقت این Service Workers به وب اپلیکیشن پیشرونده قدرتی بخش اعظم از تجربه وب استاندارد را می دهند .

Duda
Service Workers
Service Workers از شیوه فایل‌های JavaScript پیکره‌بندی می‌شوند . آنان این امکان را آماده می کنند که اجرای برنامه شما پرسرعت و کارآمد باشد .همچنین، تفاوتی نمی‌کند که یوزرها شما آنلاین یا این که آفلاین باشد، آن ها همیشه می توانند به مطلبتان دسترسی داشته باشند . چرا که Service Workers دقیقاً مثل پروکسی‌های یاد مخفی عمل می نمایند .برای ایجاد وب اپلیکیشن پیشرو گزینه‌های مختلفی دارید . اولین آیتم این است که از سندها توسعه‌داده شده بوسیله گوگل استعمال نمائید و PWA خودتان را بنویسید .

در‌صورتی‌که آمادگی اضطراری برای انجام این فعالیت را ندارید و ترجیح می دهد انرژی‌تان را صرف انجام شغل های مهم‌تر کنید، میتوانید از ابزارهایی مانند پلتفرم پباده سازی اینترنت Duda استفاده کرده و به آسانی اینترنت وبسایت خودتان را به progressive web app تبدیل کنید .


Duda PWA
صرفا با یک کلیک می‌توانید فیچرها یا ویژگی‌ها را فعال کرده و با یه خرده تغییر و تحول آنان را به نحوی که دوست دارید پیکره‌بندی کنید .

تفاوت
Progressive Web App با یک اینترنت سایت در چیست؟ در گزارش دیجیتال تلفن همراه اَپ comScore در سال 2017 می‌بینید که یوزرها تلفن همراه بیشتر زمانشان را با اَپ هایی که در موبایلشان دارا‌هستند سپری می کنند خیر با وب سایت‌های مبتنی بر مرورگر .

comScore
Digital Media Time
دلایل خوب و موجهی وجود دارد که چرا یوزرها تلفن همراه، تجربه اَپ را نسبت به به کار گیری از مرورگرهای مهم ترجیح می دهند .اینترنت اپلیکیشن پیشرو این قابلیت و امکان را برای کاربران مهیا مینماید که فارغ از نیاز به دانلود برنامه از app store بتوانند از آن به کارگیری کنند . در حقیقت PWA الزام کاربران را به دانلود و نصب برنامه‌ها برای به کار گیری برطرف می‌نماید .

وب
اپلیکیشن های پیشرونده گزینش بهتری نسبت به وب موبایل‌ها هستند چون:
وب نرم افزار پیشرو طراحی جذاب‌تری داراست و ابزارها و عناصر را راحت‌تر می‌توان در آن پیدا کرد .
یوزرها آیکون برنامه شما را به Home Screen خودشان اضافه می‌کنند . این سبب ساز میشود که آیکونی که دارید بخش اعظم چشم شود و کاربران بخش اعظم با برنامه مشغول شوند و از آن استعمال کنند .
مرورگرهای اندروید به چهره اتوماتیک یوزرها را وادار به نصب PWA در کاغذ Home Screen خودشان می‌کنند؛ که این فاکتور راحتی نصب و استعمال را ارتقا میدهد .
PWA ها بارگذاری را به طرز باورنکردنی سرعت می‌بخشند .
Service workers قابلیت اطمینان دسترسی به اینترنت نرم افزار پیشرو را ارتقاء می دهند . چرا که غیر وابسته از هر گونه اتصالی هستند .
PWA ها ویژگی‌های یکپارچه‌ای با تلفن‌های هم پا یوزرها خواهند داشت . از مهم‌ترین آنان می‌توان به اعلان‌ها یا نوتیفیکیشن¬ها، تماس با یک کلیک و خدمت موقعیت جغرافیایی اشاره کرد .
HTTPS برای تمام PWA ها الزامی هست . این موضوع باعث میشود که PWA ها ذاتاً از اینترنت مطمئن‌تر باشند .
یکی از شرکت‌هایی که تفاوت جدی فی مابین تجربه به کارگیری از وب موبایل و تلفن همراه اَپ را قضیه توجه قرار داد، کمپانی Mynet بود .

در بررسی‌های انجام شده به وسیله این کمپانی مشخص و معلوم شد، در حالی که 85% از ترافیک دریافتی مربوط به وب موبایل است، یوزرها اکثر زمانشان را در موبایل اَپ ها سپری می‌کنند . موقعی که این شرکت نسخه وب نرم افزار پیشرو را (با کمک محتوای AMP) منش اندازی کرد، مشاهده شد که بازدید صفحه های و هنگامی که یوزرها در تارنما سپری مینمایند بهبود قابل توجهی داشته می‌باشد .

تفاوت
Progressive Web App و Accelerated Mobile Pages چیست؟ یوزرها موبایل چه می‌خواهند؟ سرعت، راحتی و رابط کاربری مطلوب . این همان چیزی میباشد که اینترنت نرم افزار پیشرو و محتوای AMP به نیکی از پس آن بر می‌آیند . گفته میشود که تفاوت واضحی بین دو پلتفرم دوستانه موبایل ساخت گردیده به وسیله گوگل وجود دارااست .

AMP (Accelerated Mobile Pages) ، یوزرها را باطن کاغذ مرورگر تلفن همراه نگه می دارد . در AMP، افزایش سرعت بار گذاری یا این که بارگیری صفحه با حذف یا باصرفه سازی عناصری انجام می‌شود که مایل می‌باشند سرعت بار گذاری برگه را نماید کنند .
از گزاره این موردها می‌توان به این گزینه‌ها اشاره کرد:
Render-blocking
JavaScript Bloated
CSS فایل‌های
سنگین و حجیم اسکریپت‌های
خارجی انیمیشن‌های
با منابع سنگین در اصل، AMP تمام عنصرها را از Back-end یا سمت سرور برنامه را میگیرد و آن را به Front-end چیزی که استفاده کننده می‌بیند تبدیل می نماید . با این عمل موادتشکیل دهنده به چیزی تبدیل می گردند که سبک¬تر بوده و مدیریت آن ساده‌تر می‌باشد .بخش‌هایی از تجربه موبایل می‌باشند که سازش بیشتری با این مسئله دارا‌هستند . در حقیقت، AMP برای اینترنت سایت‌های پرمحتوا که خوانایی اهمیت بیشتری نسبت به عملکرد داراست مطلوب است .

از طرف دیگر، PWA ها سرعتشان با AMP برابری می‌کند، اما هیچ خصوصیت را برای انجام کارشان فدا نمیکنند . به همین حافظه می باشد که طیف وسیعی از تجهیزات برای اینترنت اپلیکیشن¬های پیشرو وجود داراست .با این گفته‌ها، چیزی که ممکن هست خیلی از کاربران متوجه نشوند این است که موارد بیان‌شده آن‌ها را ملزم به گزینش یک عدد از این موارد یا این که دیگری نمی کند . گوگل این راه و روش حل‌ها را گسترش داده هست تا بتوانند در کنار نیز عمل نمایند .

موضوع دیگری که می خواهیم در اینجا نظارت کنیم، Wego میباشد . در اینجا، AMP با service workers اینترنت اپلیکیشن پیشرو ترکیب گردیده تا سرعت لود فوق پر سرعت شود (کمتر از یک ثانیه) . این مسئله سبب ساز به ارتقا بازدیدهای حقیقی کاربران (بیشتر از 12%) و تبدیل کل آن به اکثر از 95% شد .

Wego با این کار متوجه شد که بار گذاری سریع‌تر صفحات به منزله تعامل (بیشتر از سه برابر) با عنصرها کسب درآمد در برنامه هست .

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۵:۴۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)