مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

تجربیات اپلیکیشن نویسان

سبک معمولی آن، اپ‌های بی آلایش دربردارنده داده ها کمپانی‌ها میباشد و سبک دیگر آن، برنامه‌های اکران‌دهنده آدرس اینترنتی روی دستگاه میباشد. دسته دیگر بر پایه ی خزانه اطلاعاتی با قابلیت و امکان سفارشی کردن میباشد. این گزینه برای برنامه‌هایی مطلوب میباشد که پرمحتواترند، دسته‌بندی‌های بیشتری دارا هستند و قرار میباشد یکسری قابلیت و امکان بالاتر را مهیا نمایند. دسته دیگر هم می‌باشند که از دسته دوم پویاترند و عمده تفاوتشان با دو دسته دیگر درین میباشد که‌این نرم‌افزار‌ها فقط با توکل بر داده ها فرنگی به‌روزرسانی می گردند. مانند نرم‌افزار‌های آب و هوا یا این که برنامه Twitter یا این که خبرخوان‌ها. یک دسته که می‌اقتدار بیان کرد پیچیده‌ترین نوع نرم افزار میباشد بازی‌ها می باشند. درین دسته طیف وسیعی از پیچیدگی مانند یک امکان بازی مثل ضربات پینگ پونگی به دو کناره ورقه تا یک بازی با موتور سه‌بعدی که امکان پرواز در هوا با سرعت بالا را دارااست چشم می‌گردد. بعضا نرم افزار‌ها هم می باشند که سیستم مخصوص خویش را دارا‌هستند. درحال حاضر با اعتنا به اینکه چه تجهیزات و قابلیت و امکان‌هایی را می خواهیم در برنامه خویش داشته باشیم هزینه متفاوتی هم بایستی پرداخت کنیم. پدرام پورحسین نرم افزار‌نویس دراین مورد می گوید دسته‌بندی هزینه‌ها بر مبنای سرویس ها میباشد.

وی طراحی اپلیکیشن در مشهد  این بازه زمانی را از 200 هزار تومان تا 60 میلیون تومان و حتی بیشتر میداند که ولی 200 هزار تومان را رقم نرم افزار‌نویس‌های فن‌ای نمی‌داند و می گوید هر کس اولی تجربه‌اش میباشد با رقم‌های نادر حتی ذوق زده هم می گردد البته این رقم حقیقی و واقعی درین بازار وجود ندارد. درواقع به گفته پورحسین غیر وابسته از امکان‌هایی که توصیه‌دهنده می خواهد، سوابق کاری نرم افزار‌نویس هم نقش مهمی در گزینش ارزش دارااست. نکته دیدنی دیگری که‌این اپلیکیشن‌نویس در رابطه تفاوت ارزش‌های متنوع بازار ایجاد و پباده سازی برنامه اعلام می‌نماید موضوعی میباشد که در هر کسب‌و‌کاری می‌اقتدار روئت کرد؛ انتخاب ارزش با نگاه به مشتری. پورحسین میگوید اینجانب نگاه می کنم ببینم مشتری که می باشد و آن گاه بها می ‌دهم. به یقین وی ادامه‌دار بودن نرم‌افزار هم نقش مهمی در‌این حوزه داراست. به صورتی که نرم افزار‌نویس در‌حالتی که بداند اپلیکیشنی که می‌سازد ادامه‌دار میباشد ساختار قابل بسطی هم صحیح می‌نماید . در واقع سنگ‌ سازه را طوری می گذارد که تا 1سال آینده هم بتواند پرورش فعالیت نماید. به این ترتیب چنین اپلیکیشنی بازه بیشتری هم موردنیاز داراست و به تبع آن هزینه بیشتر ی هم میخواهد.

مسلم شریعت‌زاده، اپلیکیشن‌نویس دیگری میباشد که با وی هم دراین باره حرف کرده‌ایم. وی در رابطه بها تایپ کردن نرم‌افزار میگوید: این هزینه بستگی به هنگامی دارااست که از اپ‌نویس اشغال میشود یعنی در صورتی یک اپلیکیشن‌نویس برای یک برنامه یک ماه کل وقت خویش را بگذارد دستمزد ماهانه یک نرم افزار‌نویس را به وی میدهند که برای اندروید میان یک میلیون و 700 هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در ماه میباشد و برای آی‌وی‌اس هم فی مابین دو میلیون تا دو میلیون و 500 هزار تومان میباشد. به گفته شریعت‌زاده چنانچه کسی هر دو نرم‌افزار را برای یک کمپانی توصیه بدهد آی وی اس را ۲ میلیون و اندروید را یک میلیون و 500 هزار تومان به حساب آوردن می‌نمایند که جمعا حدود ۳ میلیون تومان می‌گردد.وی در رابطه وقتی که ساخت یک برنامه می خواهد می گوید: ساخت و ساز ابتدایی‌ترین برنامه ۱۵ روز مدت می خواهد البته در صورتی برای مثال دکان باشد معمولا حداقل یک ماه بازه زمانی ما یحتاج داراست. شریعت‌زاده ادامه میدهد: به صورت کلی یک برنامه خوب اساسا سه ماه دوران میخواهد تا ورژن بتای آن فراهم و عرضه گردد. آنگاه ورژن بتا دو ماه تحلیل می گردد و بعداز رفع باگ‌ها و ایرادهای جانور و همینطور اعمال تغییراتی که پیشنهاد‌دهنده میخواهد، حال ورژن نخستین مهم را میدهند. اما از‌آنجا که دو ماه دوم اپلیکیشن‌نویس کل وقت خویش را نمی‌گذارد و برهه زمانی کمتری صرف پروژه می‌نماید هزینه آن هم نصفه‌وقت به حساب می‌آید.

آرزو فتحی، یک کدام از دیگر از اپلیکیشن‌نویسان در باره تفاوت بها تعجب آور در بازار نرم افزار کشور‌ایران غیروابسته از تایید سخنانی که گفته شد، می گوید: در بازار کشور‌ایران از بی‌دانشی یوزرها سوءاستفاده‌های متعددی می شود. به عبارتی‌سیرتکامل که از جمله در بازار لایسنس آنتی‌ویروس فروخته میشود در حالی‌که می‌قدرت به عبارتی را به صورت مجانی از وب دانلود کرد. در حوزه اپ‌نویسی هم گهگاه پیش میاید که به همین سیرتکامل مبلغ‌های کلان در قبال خدماتی ناچیز گرفته می گردد زیرا مخاطب معمولی نمی‌تواند تشخیص دهد که زیربنای نرم‌افزار بر چه مهم میباشد و تنها ظواهر اپلیکیشن را می‌بیند؛ ولی فتحی میگوید: ضابطه استانداردی هم وجود دارااست که اداره فعالیت هزینه ساخت‌و‌ساز نرم افزار را طبق فرمولی که دربرگیرنده تعدا د نفرات و بازه و پارامترهای دیگر میباشد انتخاب کرده و می‌قدرت طبق آن ارزش را معین کرد. به گفته فتحی هزینه ساخت و ساز نرم افزار در ایالات متحده به ازای هر ساعت از 15 تا 40 دلار میباشد. وی می گوید در بیرون از جمهوری اسلامی ایران شرکت‌هایی میباشند که در قبال اخذ پولی حدود 200 دلار مشورت کردن می دهند و بعد از چک موردها مورد نیاز اعلام می‌نمایند که قیمتی که توصیه‌دهنده داده صراحت دارد یا این که نه. اما این زمینه در کشور ایران هم می‌باشد. به گفته پورحسین پروژه‌های عظیم مشاور فنی دارا‌هستند که وظیفه‌اش این میباشد که از نگاه بازه و کیفیت پروژه را چک و هزینه را انتخاب می‌نماید.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۴:۵۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)