مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

کدام اپلیکیشن‌ها می‌توانند جایگزین تلگرام شوند؟


در اکثر وقت ها نظرسنجی‌ها، مخاطبان قاطعانه اعلام کرده‌اند که در هر شکل تلگرام را رخنه‌ نخواهند کرد طراحی اپلیکیشن در مشهد البته تجربه غربال شدن نشان میدهد هنگامی فیلترینگ قطعی و مستمر باشد، به کار گیری از فیلترشکن وقف عام عموم شل نخواهد بود.
به نقل از مشهد فوری، در اکثر اوقات نظرسنجی‌ها، مخاطبان قاطعانه اعلام کرده‌اند که در هر شکل تلگرام را سوراخ نخواهند کرد البته تجربه غربال شدن «ایشان‌چت» نشان می دهد زمانی فیلترینگ قطعی و همیشگی باشد، به کارگیری از فیلترشکن وقف عام عموم شل نخواهد بود و آن ها ناگزیر به نرم افزار دیگری مسافرت می‌نمایند و در حالتی‌که از یک نرم افزار راضی نباشد، صحیح مثل اتفاقی که برای «وایبر» زمین‌خورد، ناگهان دست به کوچ دسته‌عده ای از آن می زنند.

فیلترینگ تلگرام هر روز محتمل‌خیس می شود تا جایی که‌این روز ها دعوا بر رمز تاریخ ظریف اجرای آن میباشد. تعدادی روز پیش بعضی رسانه‌ها به گزارش وزیر ارتباطات اعلام کردند بیستم فروددین ماه تلگرام غربال گردد ولی آذری جهرمی با جدیت این احتمال را رد کرد. حال هم کلام از غربال شدن تلگرام در آخری روز فروددین ماه میباشد.

احتمالی که با دقت به موضع‌ها تازه دولت و بیشتر از همگی وزیر ارتباطات چندان بدور از ذهن به لحاظ نمی رسد. در صورتی‌که غربال شدن تلگرام را قطعی بدانیم یک سؤال ایجاد خواهد شد، اینکه آیا اهل ایران‌ها با وجود مشقت دسترسی و لزوم استعمال از فیلترشکن در تلگرام باقی خواهند ماند؟ پاسخ دادن بدین سؤال طاقت فرسا میباشد زیرا در اکثر وقت ها نظرسنجی‌ها، مخاطبان قاطعانه اعلام کرده‌اند در هر شکل تلگرام را شکاف نخواهند کرد ولی تجربه غربال شدن «ایشان‌چت» نشان میدهد هنگامی فیلترینگ قطعی و مستمر باشد، به کار گیری از فیلترشکن عام المنفعه عموم ریلکس نخواهد بود و آنان ناگزیر به اپ دیگری سفر می‌نمایند و در حالتی‌که از یک نرم‌افزار راضی نباشد، صحیح مثل اتفاقی که برای «وایبر» زمین‌خورد، ناگهان دست به کوچ دسته‌عده ای از آن میزنند.

در شرایطی که پاسخ دوم را جواب درست بدانیم، گشوده هم این سؤال پیش می آید که اهل ایران‌ها کدام فیلترشکن را گزینش خواهند کرد؟ زبده قطعی موقت تلگرام در سال پیشین خیلی‌ها جذب «واتس‌ نرم‌افزار» شدند البته چنان که می بایست و شاید از آن راضی نبودند. سفارش دولت و سازمان های قانونی هم یک پیام‌رسان داخلی میباشد و بیشتر از تمامی روی پیام‌رسان سروش تأکید میشود. درپی برنامه‌هایی را که در یک‌سری ماه پیشین با بخت اهل ایران‌ها مواجه بوده‌اند نظارت میکنیم. اما ناگفته نماند که بخت اهل ایران‌ها به هیچ‌کدام از این نرم افزار ها به‌اندازه تلگرام نبوده میباشد.

واتس‌ اپلیکیشن
اگرچه در جمهوری اسلامی ایران واتس برنامه دومی پیام‌رسان دوست داستنی به حساب می‌آید البته این نرم افزار در عالم مقام ویژه‌ای داراست. عدد یوزرها واتس نرم افزار در عالم به بیشتراز یک میلیارد نفر میرسد. واتس برنامه امکان‌هایی مثل تماس صوتی، ایجاد استوری و کد گذاری کل پیام‌ها دارااست ولی عمل آنجا وخیم می گردد که‌این برنامه قابلیت تولید شبکه به یوزرها نمی‌دهد. البته در ازای قابلیت چت گروهی در آن وجود دارااست و قابلیت ارسال استوری مانند اینستاگرام هم برای آن مو جود میباشد. یکی‌از امکان‌های جالب تلگرام داشتن گیف و استیکر میباشد،‌ امکانی که در واتس برنامه مانند آن نیست.

لاین
پیش از اینکه تلگرام و اینستاگرام این‌طور فی مابین اهل ایران‌ها همگی‌گیر خواهد شد، خیلی‌ها سراغ لاین رفته بودند البته الآن یکسری سالی می گردد که دیگر از حضور اهل ایران‌ها در‌این کانال اجتماعی خبری وجود ندارد. به یقین برخی کارشناسان این نرم‌افزار ژاپنی گشوده هم قادر است دوست داستنی باشد تا جایگزین قابل قبولی برای تلگرام گردد. درین نرم‌افزار قابلیت تماس صوتی و همینطور تماس تصویری به طور تماماً بدون پول جانور میباشد. همینطور در‌این نرم افزار می توانید مثل صورت بوک برای خودتان دیوار داشته باشید و پست و عکس منتشر نمایید و کامنت بگیرید. امنیت لاین هم در حدی میباشد که می تواند یوزرها محافظه‌عمل را راضی نماید. ولی درین نرم‌افزار هم خبری از تولید شبکه وجود ندارد.

سیگنال
زمانی حرف از امنیت پیام‌رسان باشد، خیلی‌ها دست روی سیگنال میگذارند. با این وجود این نرم‌افزار در جمهوری اسلامی ایران چندان شناخته گردیده وجود ندارد. شاید برهان تمایل خیر چندان زیاد اهل ایران‌ها و اما عموم بعضا نقاط دیگر جهان به‌این برنامه کمبود تجهیزات آن باشد. تماس صوتی یکی نادر تجهیزات آن میباشد.

ویسپی
این پیام‌رسان که شایعات متعددی در رابطه آن وجود داراست، به یکی‌از مهم‌ترین آیتم‌ها برای جایگزینی تلگرام تبدیل شده‌است. ولی نبود ورژن‌های ذیل اینترنت و دسکتاپ (ویندوز و مک) از این پیام‌رسان برای اکثری از یوزرها خلل‌ساز میباشد، ولی تجهیزات اساسی آن می تواند در نبود تلگرام نیازهای یوزرها را برطرف نماید. همینطور این پیام‌رسان قابلیتی مثل کانال‌های اجتماعی را در خویش مکان داده و قادر است تماس صوتی برقرار نماید. بعضا شایعات به مالکیت اهل ایران ویسپی اشاره دارا هستند. مبنی بر داده ها به دست آمده این پیام‌رسان وابسته به کمپانی شاتل میباشد، هرچند این موسسه این مسئله را رد نموده است. به عقیده اکثری از یوزرها، ویسپی با توسعه نرم‌افزار خویش قادر است به شایسته ترین جایگزین تلگرام بدل خواهد شد.

سروش
نام برنامه سروش این روز ها بیشتر از هر نرم‌افزار پیام‌رسان دیگری شنیده میگردد و مسئولان تأکید دارا‌هستند که تحت عنوان یک نرم‌افزار اهل ایران جایگزین خیر برای تلگرام به حساب میآید. این نرم افزار شباهت بسیار متعددی هم به تلگرام داراست. درین پیام‌رسان هم قابلیت و امکان تماس‌های صوتی، ساخت و ساز شبکه‌ها، چت شخصی و گروهی، و هم خرید شارژ و پرداخت قبوض را دارید. این اپ در قالب پلتفرم‌های اندروید، iOS ، ویندوز و مک عرضه میشود. از طرفی تخفیف وب بدون‌پول روی این نرم افزار هم قادر است تمایل بیشتری در عموم برای کوچ به آن تولید نماید. با این وجود در تعدادی هفته اخیر و با بالا به چنگ آوردن احتمال فیلترینگ تلگرام، برخی از کارشناسان امنیت سروش را ذیل سؤال برده‌اند، موضوعی که عکس العمل مسئولان این نرم افزار را هم در‌پی داشته میباشد.

آی گپ
این نرم‌افزار هم تحت عنوان یکی مثال‌های اهل ایران شبیه تلگرام مورد خیر و خوبی برای جایگزینی به شمار می‌رود. قابلیت ارسال و اخذ فولدر سوای محدودیت‌های بقیه پیام‌رسان‌ها، ساخت و ساز تیم یا این که شبکه و ولی رئیس شل آنان، برای مثال مواقعی میباشد که قادر است آی گپ را به یک پیام‌رسان خوب تبدیل نماید. ناگفته نماند که‌این پیام‌رسان برای سیستم‌برهان‌های متنوعی گسترش داده‌گردیده و در حال حاضر برای دانلود مهیا میباشد.

گپ
پیام‌رسان گپ به‌تیتر یک پیام‌رسان اهل ایران، قابلیت ساخت‌و‌ساز تیم، شبکه و موردها شبیه را به مخاطب میدهد، البته چیزی که آن را از دیگر مورد ها شبیه متمایز کرده، قابلیت ایجاد دکان و پرداخت‌های باطن اپلیکیشن‌ای میباشد که بسیار مطلوب کسب‌وکارهای کوچک و دکان‌های اینترنتی میباشد. گپ در حدود 800 هزار استفاده کننده دارااست و از ورژن‌های تلفن همراه و اینترنت منفعت میبرد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۴:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)